lv
Vidzemes tirgus dzimšanas dienā apmeklētāji pauž cerību tirgus atdzimšanai

19.10.23

Vidzemes tirgus 121. dzimšanas dienai veltītajā sarīkojumā 18. oktobrī tā apmeklētāji izteica cerību un ticību tirgus atdzimšanai. Kā spilgts apliecinājums tam ir ar roku un sirds siltumu kopīgi radītā košā Vidzemes tirgus rītdienas glezna un paustie novēlējumi.

 

Vairāku simtu apmeklētāju klātesamība Vidzemes tirgus dzimšanas dienas pasākumā vakar, 18. oktobrī, apstiprināja rīdzinieku un pilsētas viesu ieinteresētību, gaidas un atbalstu, lai šajā vietā atgriežas pilnvērtīgs un pilnasinīgs tirgus visās tā pozitīvajās izpausmēs. Cilvēki pauda vēlmi šeit arī turpmāk iepirkties, tirgoties un, kas nav mazsvarīgi – satikties pasākumos, izstādēs u.tml.

 

Patlaban noris intensīvs darbs pie Vidzemes tirgus attīstības koncepcijas izstrādes, lai panāktu, ka šis tirgus pilsētas centrā būtu gan rentabls, gan kalpotu kā sociāli nozīmīga telpa dažādām sabiedrības grupām un kultūrvieta.

 

Māksliniece Anete Lesīte, kura vadīja tirgus svētku apmeklētāju koprades gleznas veidošanu, bija gandarīta par to, ka cilvēki ar lielu sirds siltumu un gaišumu atceras ne tikai tirgū agrāk piedzīvotos skaistos mirkļus, bet tikpat pozitīvi un cerīgi raugās nākotnē. Kopīgi radītā glezna Piena paviljonā glabāsies kā spilgta liecība ticībai, ka Rīgas centrā jābūt Vidzemes tirgum – kvalitatīvam un spilgtam.

 

Starp Vidzemes tirgus dzimšanas dienas apmeklētāju tirgus teritorijas apsaimniekotājiem atstātajiem daudzajiem rakstiskajiem novēlējumiem, rodami, piemēram, šādi:

“Paldies tiem, kas atdzīvināja mūsu nepelnīti aizmirsto Vidzemes tirgu. Nāku katru trešdienu un jūtos kā svētkos. Viss svaigs un visi laipni.”

“Nākotnē – Vidzemes tirgus ar izremontētiem paviljoniem, darbīgiem pārdevējiem un daudziem pircējiem!”

“Ļoti novēlu sakārtot mūsu Vidzemes tirgu. Ir visas iespējas – spīķeri, vieta Rīgas centrā un laba enerģija. Lūdzam piesaistīt investorus!”

“Gribētos atjaunot seno tautā iegājušos nosaukumu “Matīsa tirgus”. Lai zemniekiem nebūtu augstas tirgošanās vietu cenas. Tirdziņā gribētos arī kafejnīcu ar svaigām gardām smalkmaizītēm. Noteikti lai skan mūzika.”

“Mums vajag Vidzemes tirgu. Lai arī nākamgad ir tikpat jauks Nakts tirgus un – ne tikai trešdienās!”

“Lūdzu, maksājumus ar kartēm!”

Kristofers, 8 gadi: “Te notiks ballītes, un kādā no vietām būs atrakcijas bērniem un vēl arī tirgus bērniem, un tur pārdos visu, kas patīk bērniem.’

 

Vidzemes tirgus dzimšanas dienas ballītes laikā ļoti liela bija apmeklētāju interese par vienu no nozīmīgākajām Vidzemes tirgus ēkām -  Piena paviljonu, kas vakar bija atvērts apskatei. Iedvesmojošs bija īpašās balss īpašnieces, jaunās dziesminieces Melisas Deboras Kaškuras akustiskais koncerts, kurā viņas izpildītās Imanta Kalniņa, Haralda Sīmaņa, Ulda Ozola, Arņa Miltiņa, Ievas Akurateres un citu dziesminieku melodijas emocionāli saviļņoja klātesošos sarīkojuma apmeklētājus. Par svētku muzikālo noformēju rūpējās dīdžejs Ainis Rudzītis, sniedzot arī akustisko ģitāras koncertu.

 

Sarīkojums noslēdzās ar svētku kliņģera baudīšanu, kuru bija sarūpējusi konditoreja “Sala”. Kliņģeris bija izcepts bezgalības zīmes formā, tādējādi simbolizējot tirgus svētku apmeklētāju kopējo ciešo ieinteresētību tirgus atdzimšanā un pastāvēšanā.

 

Vakar dzimšanas dienas svinību laikā, kā katru trešdienu, norisa nu jau tradicionālais Nakts tirgus, kas pulcēja vēl nebijušu tirgotāju un mājražotāju skaitu – to bija septiņi desmiti.

 

No 25. oktobra tirgošanās Vidzemes tirgus Nakts tirgū notiks ik trešdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00, tai būs vietas zem nojumes vai ap to, kur patverties nelabvēlīgos laikapstākļos. Bet katru dienu Vidzemes tirgus būs atvērts no plkst. 7.00 līdz 20.00.

 

Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. Tā 1902. gada 15. oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni – pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle – citu pārtikas produktu tirgošanai. Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Šo tirgu ar nosaukumu “Vidzemes tirgus” pazīstam kopš 1924. gada. Savā mūžā tas piedzīvojis daudz pārmaiņu - uzplaukuma gadus un grūtus laikus. Kopš šā gada vasaras Vidzemes tirgū trešdienās darbojas Nakts tirgus, kur var nopirkt dažādus lauku labumus un citus gardumus.

 

Vidzemes tirgu, Rīgas Centrāltirgu un tirgu “Latgale” Rīgā apsaimnieko SIA “Rīgas nami”. SIA “Rīgas nami” ir Latvijā lielākais pašvaldībai piederošo īpašumu un galvaspilsētas iestāžu, sociālo dzīvojamo māju, pašvaldības tirgu teritoriju un tajās esošo ēku apsaimniekotājs un pārvaldītājs, telpu iznomātājs un jauno projektu attīstītājs, kā arī pasākumu centru Splendid Palace un Melngalvju nams īpašnieks. Par tādu tas kļuva pērn reorganizācijas laikā apvienojot četras Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA “Rīgas Centrāltirgus”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas Nami” un SIA “Rīgas serviss”.

Citas aktualitātes
Izsludināta telpu nomas izsole Saktas ziedu tirgū
20.11.24

SIA “Rīgas nami” ir izsludinājusi Saktas ziedu tirgus paviljona Tērbatas ielā 2K, Rīgā brīvo tirdzniecības vietu nomas tiesību izsoli. Interesentiem nomai pieejamas 8 brīvās tirdzniecības vietas.

Vairāk
Par augusta apsaimniekošanas rēķiniem
25.09.24

Informējam, ka sakarā ar nesen veikto grāmatvedības uzskaites sistēmu maiņu, ir aizkavējusies augusta apsaimniekošanas rēķinu izrakstīšana.

Vairāk
Mazās Jaunielas ēkai restaurē 17. gadsimta portālu
06.09.24

Rūpējoties par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, uzsākti Vecrīgas arheoloģiskā kompleksa zonā esošās ēkas Mazajā Jaunielā 5 centrālās ieejas kaļķakmens un smilšakmens portāla restaurācijas darbi.  

Vairāk