Atpakaļ

Telpu noma

Melngalvju nams

Greznais nams pašā Vecrīgas sirdī ir Rīgas vizītkarte un viena no pateicīgākajām vietām reprezentatīvu pasākumu rīkošanai. Nama greznās telpas, prestižā vēsture un centrālā atrašanās vieta piešķirs īpašu svinīgumu Jūsu pasākumam, ļaujot tam kļūt par neaizmirstamu notikumu.

Gadsimtiem ilgi Melngalvju nams bijis Rīgas kultūras dzīves epicentrs, melngalvju brālības un viņu pēcteču rīkotajās svinībās pulcējot Rīgas cienījamākos iedzīvotājus un viņu viesus. Atjaunots un atgriezies no drupām, šodien cēlais nams pieejams koncertu, izrāžu, svinīgu pieņemšanu, viesību, konferenču, semināru un citu kultūras notikumu rīkošanai. Ikviens pasākums, kas tiek rīkots Melngalvju nama karaliskajās telpās, kļūst neaizmirstams, jo tam piešķirta šī nama īpašā aura un Melngalvju biedrības veiksme.

Melngalvju nama svetku zale, svinibas, balles, viesibas, pienemsanasMelngalvju nama Libekas zale, viesibas, kāzas, svinibas, balles

  • Atrašanās pašā Rīgas sirdī - Rātslaukumā;

  • Kristāla lustru apmirdzēta deju zāle;

  • Atmosfēra un svinību noformējums, kādu nav iespējams uzburt ar dekorācijām;

  • Mazās zāles pasākuma aktivitātēm un radošajām nodarbēm;

  • Plašā Svētku zāles terase ar izeju uz Rātslaukumu;

  • Iespējama svinīga piebraukšana no Rātslaukuma puses.

 

Pieteikuma veidlapa telpu nomai Melngalvju namā.


Svētku zāle

Kristāla lustru apmirdzētā Svētku zāle ir greznākā sarīkojumu zāle Rīgā. Atjaunota tās pirmskara izskatā un dekorēta karaļu portretiem, tā lieliski kalpo gan skaistām viesībām, gan prominentām pieņemšanām. Šeit savus ārzemju viesus sagaidījuši Latvijas valstsvīri un koncertus snieguši mūsu izcilākie mākslinieki. Zālei piekļaujas Lībekas zāle un kabineti, kas ļauj ērti izvietot apkalpojošo personālu un nodalīt banketa zonu; plašā terase paver skatu uz Rātslaukumu.

Lībekas zāle

Lībekas zāle tiek izmantota gan preses konferencēm, gan banketu galdu klāšanai.

Latviešu zāle

Latviešu zālē skatāmi izcilu 20. gadsimta otrās puses latviešu gleznotāju – Induļa Zariņa Aleksandra Stankēviča, Ritas Valneres – darbi. Telpas interjera izveidē izmantots koks un lins.

Salons

Salonā, Melngalvju nama otrajā stāvā, apskatāmas vitrāžas, kuru centrālā kompozīcija veidota pēc T. A. Rikmaņa litogrāfiju motīviem ar Zāļu un Ābolu tirgus skatu.

Vēsturiskie kabineti

Melngalvju nama pirmajā stāvā atrodas vēsturiskie kabineti, kas pagaidu rezidences laikā kalpojuši kā Latvijas Valsts prezidenta darba kabineti. Savulaik tajās atradies gan melngalvju arhīvs, gan leģendām apvītas relikvijas.

Pagraba telpas

Atjaunotais Melngalvju nams uzcelts uz vēsturiskajiem, vairākkārtēji pārbūvētajiem viduslaiku pagrabiem, kas pēc nama bojāejas saglabājās zem jaunizveidotā skvēra.– Drukāt dokumentu