Atpakaļ

Jaunumi

Rīgas Kongresu namā notiks Latvijas 14. arhitektūras skolu plenērs!

Mēs – Rīgas nami un Rīgas Kongresu nams – esam ļoti gandarīti, ka šogad 14. Latvijas Arhitektūras skolu plenērs par galveno nedēļas uzdevumu ir izvirzījis veidot mūsdienīgu Rīgas Kongresu nama priekšlaukumu – pauž Rīgas nami valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

Vēsturiski nams pirms gandrīz četrdesmit gadiem ir būvēts kā kongresu un konferenču centrs ar tajā brīdī modernu ēkas telpisko kompozīciju un ļoti būtiski – jau tajā laikā ļoti moderno stiklojumu skaistam skatam uz parku un kanāla apstādījumiem.

Tas liecina, ka publiskai, multifunkcionālai ēkai gandrīz tik pat svarīgi kā iekštelpu interjers, nozīmīga ir arī apkārtnes teritorijas labiekārtošana un funkcionalitāte.

 

No 2019. gada 16. līdz 20. septembrim Rīgas Kongresu nama* telpās un tā teritorijā notiks Latvijas 14. arhitektūras skolu plenērs.

Plenēra atklāšana notiks pirmdien, 16. septembra plkst. 10.30 Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē. Tajā piedalīsies arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Sergejs Ņikiforovs, SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika, Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore un arhitekte Aija Ziemeļniece, Rīgas Celtniecības koledžas docente un arhitekte Inese Reitāle, Rītas Tehniskā universitātes  dekāns un profesors Uģis Bratuškins un citi vairāku augstskolu pārstāvji.

“”Rīgas nami” kā viens no lielākajiem pašvaldības vēsturisko ēku apsaimniekotājiem un arī Rīgas Kongresu nams vienmēr ir priecīgs sadarboties ar topošajiem arhitektiem. Vēlme apvienot pagājušajā gadsimtā būvētās ēkas un tai pieguļošās teritorijas sākotnējo funkcionalitāti ar šī brīža arhitektūras novitātēm un 21.gadsimta rīdzinieku prasībām ir mūsu galvenais uzdevums ne tikai Latvijas 14. arhitektūras skolu plenēra ietvaros, bet mūsu darbā kopumā,” aicinot topošos arhitektus likt lietā radošās idejas, atzīst Vineta Verika.

Piecu dienu laikā plenēra dalībnieku mērķis un uzdevums būs jauna, laikmetīga un tajā pašā laikā racionāla risinājumu meklēšana Rīgas Kongresu nama ārtelpai – pasākumu centra priekšlaukumā. Projekts ir aktuāls gan studentiem, gan pilsētai. Topošie arhitekti varēs izmēģināt spēkus, darbojoties reālā situācijā, simulējot visas reālam projektēšanas procesam piederošās fāzes – vietu apstākļu izzināšana, ideju ģenerēšana, idejas noformulēšana, tās detalizācija un prezentācija auditorijai. Topošajiem arhitektiem katru plenēra dienu būs iespēja iepazīties ar dažādu nozaru speciālistu, piem. ainavu arhitektu, antropologu, pasākumu rīkotāju lekcijām.

Studentu nedēļas laikā paveiktie darbi tiks izvērtēti un relatīvi labāko darbu autori tiks atzīti noslēguma pasākumā 20. septembra pēcpusdienā Rīgas Kongresu namā.

Plenēru organizē arhitekts Sergejs Ņikiforovs, Rītas Tehniskā universitāte, Latvijas lauksaimniecības universitāte, Rīgas Celtniecības koledža, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Latvijas Mākslas akadēmija, atbalsta Latvijas Arhitektu savienība. Norises vieta – Rīgas Kongresu nams.

* Pasākumu centrs “Rīgas Kongresu nams” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas nami” struktūrvienība

 

 


------------------
Foto: Janis Berzins PhotographyShare


– Drukāt dokumentu