Atpakaļ

Jaunumi

LAIKA TILTI

(BRIDGES OF TIME)
Lietuva, Latvija, Igaunija, 2018
Garums: 1 st. 20 min.
Dokumentālā filma
Režisori: Kristīne Briede un Audrius Stonys

Filma Laika tilti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu 100. jubilejas gadā iedvesmojusi Karlovi Varu festivāla rīkotājus izveidot arī plašu Baltijas poētiskā dokumentālā kino retrospektīvu, un gandrīz visu klasisko filmu autori ir jaunās filmas Laika tilti varoņi.

Filma Laika tilti ir divu režisoru kopīgs darbs, abi ir arī filmas scenārija autori. Kristīne Briede ir kinorežisore un kultūras projektu kuratore, vairāku dokumentālo un spēles īsfilmu autore. Īpašu atzinību savulaik izpelnījusies par Liepājas Karostas vietējo iedzīvotāju integrēšanu kultūrā, organizējot dažādas mākslas akcijas. Audrjus Stonis ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Lietuvas dokumentālā kino režisoriem, 1992. gadā saņēmis Eiropas Kinoakadēmijas balvu par filmu Neredzīgo zeme / Neregių žemė. Studijas VFS Films iepriekšējā sadarbība ar režisoru Stoni rezultējās dokumentālajā filmā Ramins, kuru Lietuva pieteica 2012. gada Oskara nominācijai.

Filmas Laika tilti scenārija līdzautori ir Ramūne Rakauskaite, Arūns Matelis un Riho Vastriks, operatori – Valdis Celmiņš, Audrius Kemežys, Joosep Matjus, Jānis Šēnbergs, Laisvūnas Karvelis, montāžas režisori Kostas Radlinskas un Andra Doršs, komponists Giedrius Puskunigis, skaņu režisors Artis Dukaļskis, producenti – Uldis Cekulis, Algimante Mateliene, Arūnas Matelis, līdzproducents – Riho Vastriks.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu, lietuviešu, ebreju, igauņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Filmas pirmizrāde Kinoteātrī “Splendid Palace” 5. septembrī plkst. 18.00! Repertuārā no 6.septembra.

VAIRĀKShare


– Drukāt dokumentu