Atpakaļ

Jaunumi

Kino Splendid Palace šodien svinīgi atklāj 95. dzimšanas dienas svinību gadu!

Līdzās Latvijas valsts simtgadei šogad nozīmīgu jubileju svinēs arī kinoteātris Splendid Palace, kas cauri laikiem bijusi mājvieta kultūras vērtībām un izcilam kino.

“Kinoteātrim Splendid Palace ir neatsverama loma Latvijas kino un kultūras dzīvē – tas cauri gadu desmitiem veidojis Latvijas sabiedrības kino gaumi, uztveri un kino skatīšanās paradumus. Jau kopš tā atvēršanas kinoteātris piesaistījis skatītājus ar izcilu filmu programmu, perfektu apkalpošanu, mēmā kino periodā – arī ar lielisku orķestri, kuru vadīja Oto Karlī. Savulaik šis bija pirmais kinoteātris Baltijā, kas demonstrēja skaņu filmas. Protams, laiki iet un mainās, bet kino Splendid Palace nezaudē savu spožumu. Esmu lepna, ka Splendid Palace ir daļa no SIA “Rīgas nami”, jo arī šodien apmeklētājiem tas piedāvā baudīt izcilākos pasaules un pašmāju kino darbus, padarot krāšņāku ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas kultūras dzīvi. Latvijas iedzīvotāji mīl labu kino, tādēļ jubilejas gadā kino Splendid Palace apmeklētāji tiks īpaši lutināti,” stāsta Vineta Verika, “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja.

Savu 95. gadskārtu leģendārais kinoteātris sagaidīs ar īpaši piesātinātu pasākumu programmu visa gada garumā. Tās kulminācija būs unikāls kino un klaviermūzikas notikums – mēmā kino klasikas, Čārlija Čaplina filmas «Cirks» (Circus, 1928), seanss, kuram Latvijas izcilākais pianists Vestards Šimkus radījis muzikālo pavadījumu. Oriģinālmūziku, papildinātu ar improvizācijas elementiem, seansa laikā izpildīs pats Šimkus.

 

Splendid Palace jubilejas gada īpašās programmas noslēgums – Č. Čaplina filmas “Cirks” seanss ar Vestarda Šimkus klaviermūzikas koncertu, norisināsies šī gada nogalē – 19.decembrī  plkst. 19.00. Biļetes uz šo seansu iespējams iegādāties jau no 10.aprīļa Biļešu Serviss vai Splendid Palace kasē. 

Galerija pieejama šeitShare


– Drukāt dokumentu