Kalendārs

Atpakaļ

BALTIJAS FILMU DIENAS - LAIKA TILTILielā zāle

Baltijas valstīm tik simboliskajā augusta nogalē, kad pirms 30 gadiem Lietuvu, Latviju un Igauniju vienoja vēsturiskais Baltijas ceļš, šogad jau trešo reizi norisināsies Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem.

Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas kino centra un Igaunijas Filmu institūta  – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.

Baltijas filmu dienu seansi Latvijā notiks 22. un 23. augustā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē. Uz visām filmām ieeja BEZ MAKSAS.

22.08. Plkst. 18:00 LAIKA TILTI Režisori Kristīne Briede, Audrjus Stonis (80’, Latvija, Lietuva, Igaunija, 2018)

Baltijas filmu dienu atklāšanas seansam izvēlēta īpaši simboliska un mākslinieciski augstvērtīga filma, kas uzsver un pēta visu trīs Baltijas valstu vienotību, turklāt joprojām ir pieprasīta un tiek apbalvota nozīmīgos pasaules festivālos – visu trīs Baltijas valstu kopražojums, Latvijas un Lietuvas Simtgades filma Laika tilti. Tas irstāsts par unikālu parādību pasaules kinovēsturē – Baltijas poētisko dokumentālo kino –, par dvēseles meklējumiem vēsturē un mākslā. Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados jaunie dokumentālisti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā atrada veidu, kā padomju cenzūras apstākļos runāt par savu laikmetu, vienlaikus meklējot atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem. Viņu valoda bija poētisks, simbolu un metaforu piesātināts kino, kas vēl līdz šai dienai turpina iedvesmot baltiešus, attīsta vizuālo kultūru, spēju domāt, redzēt, saskatīt…

Filmas “Laika tilti” treileris: https://www.filmas.lv/movie/3911/

Pēc filmas seansa sekos saruna ar abiem režisoriem, kā arī filmas Latvijas producentu, Vides Filmu studijas vadītāju Uldi Cekuli.

Lietuvā Baltijas filmu dienās izrādīs Latvijas Simtgades darbus - režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu Bille (2018) un režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu Turpinājums (2018), kā arī režisores Lailas Pakalniņas spēlfilmu Picas (2012) un Latvijas-Igaunijas kopražoto pilnmetrāžas animācijas filmu Lote un pazudušie pūķi (2019, rež. Janno Poldmā un Heiki Ernits). Igaunijā savukārt tiks izrādītas Simtgades programmas filmas - režisores Annas Vidulejas Homo Novus (2018), kā arī Baltijas valstu kopražojums, režisoru Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa dokumentālā filma Laika tilti (2018).

Baltijas filmu dienas Latvijā organizē Nacionālais Kino centrs, atbalsta Rīgas dome un Kultūras ministrija, Lietuvas Kino centrs un Igaunijas filmu institūts.

Baltijas filmu dienas ir Latvijas valsts simtgades notikums, atzīmējot akcijas „Baltijas ceļš” trīsdesmitgadi.
– Drukāt dokumentu