Kalendārs

Atpakaļ

AVIS KINO VAKARI - DESMIT IZCILI CEĻOJUMI “Brāļi Blūzi"Lielā zāle

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

THE BLUES BROTHERS
ASV, 1980
Garums: 2 st. 13 min.
Piedzīvojumu, komēdija, krimināls
Režisors: Džons Lendiss
Lomās:  John Belushi, Dan Aykroyd, Cab Calloway

Divdesmitā gadsimta 70. gadu otrajā pusē komiķi Dans Akroids un Džons Beluši radīja divus amizantus personāžus – Blūza brāļus Elvudu un Džeiku, sākotnēji kā TV šova NBC's Saturday Night varoņus, kas ieguva lielu popularitāti Amerikā.

 1980. gadā režisors Džons Lendiss uzņēma pilnmetrāžas filmu par abiem nevaldāmajiem brāļiem, kas kļuva par muzikālu kulta komēdiju. Viņu stils un mūzika, kas skan filmā, ir publikas mīlēta joprojām.

Džons Beluši un Dens Akroids uz lielā ekrāna parādās ekscentrisku brāļu lomās, kuriem ir mīklaina pagātne, bet laba sirds. Kad viņi no savas agrākās audzinātājas - māsas Marijas uzzina, ka bērnu nams, kur abi uzauguši, ir uz bankrota robežas, viņi nolemj to glābt, atjaunojot veco blūza grupu.  Brāļi ir gatavi doties Dieva dotā misijā, precīzāk trakā koncertturnejā, lai savāktu nepieciešamos 5000$. Čikāgā viņi saceļ milzīgu jezgu un, vadot savu firmas auto sauktu par Bluesmobile, uz kura jumta piestiprināts skaļrunis, pārvietojas pa pilsētu un apkaimi, popularizējot koncertu un brīdinot policiju, kā arī fanus par savu atrašanās vietu.

Galu galā viņi veic neticamu virkni manevru, ieskaitot bēgšanu no Ilinoisas nacistiem.

Blūza brāļu neitralizēšanā iesaistās ugunsdzēsēji, Ilinoisas valsts gvardi un pat militārā policija. Bārā, nevaldāma pūļa priekšā, viņi satiek dažādus amizantus tipus, kantrī dziedātājus un psihopātiskas bijušās draudzenes. Brāļi ir nolēmuši realizēt savu mērķi, pat ja tas draud ar nopietnām attiecībām ar likumsargiem.

Filma saņēmusi Amerikas Filmu Skaņu režijas institūta galveno balvu un daudzos prominentos kino kritikas izdevumos tā ir nosaukta par labāko savā žanrā.

Režisors Džons Lendiss to padarījis vēl fascinējošāku, iesaistot filmā par izdomātu grupu reālus mūziķus - Aretu Frenklinu, Džeimsu Braunu un Reju Čārlzu.

Filma izrādījās finansiāli ļoti ienesīga – ar 30 miljonu budžetu pasaules kino nomā tā nopelnīja 115 miljonus dolāru.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

– Drukāt dokumentu